Mobil Sohbet

.

Tecavuzcu Olduğu iddaa Edilen imam !!

Tecavuzle Suclanan imam
Merkez Yakutiye ilçesinde oturan H.B., geçen yıl Kasım ayında polise başvurarak iki ağabeyinin kendisine tecavüz ettiğini iddia etmişti. Annesi I.B. ve babası A.B.’nin hayatta olmadıklarını Söyleyen H.B., Kars’ın bir köyünde imamlık yapan ağabeyi A.B.’den hamile kaldığını ve Ankara’da kürtaj yaptırdığını öne sürdü. H.B.’nin şikayeti üzerine iki erkek kardeş 11 Kasım 2013 günü tutuklandı ve haklarında 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Duruşmalar devam ederken 7 ay cezaevinde kalan sanık kardeşler geçen Haziran ayında tahliye oldu. Yargılama ve 7 ay tutuklu kalması nedeniyle imam A.B., Diyanet işleri Başkanlığı tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden alındı.
AKIL SAĞLIĞI YERİNDE
2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmada H.B. hakkında Adli Tıp Kurumunca verilen raporun sonucu açıklandı. 6’ncı Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından mahkemeye gönderilen raporda, H.B.’nin ruhsal yönden kendini savunmaya engel teşkil edecek derecede herhangi bir akıl hastalığı veya zeka geriliği görünmediğini bildirildi. Raporda, “Dolayısıyla H.B.’nin 1 Ağustos 2013 ve 18 Kasım 2013 tarihinde mağduru bulunduğu fiile ruhsal yönden makavemete muktedir olduğu oy birliği ile mütalaa olunur” denildi.
Mahkeme H.B. için yeniden rapor almasını isterken, daha önce Atatürk universitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan da rapor alındığını anımsatan iki erkek kardeşin avukatı Erhan Topcu, “Erzurum’da alınan raporda yine ’ayırt etme gücene sahip’ denilmişti. Sayın mahkeme tarafından buna itibar edilmeyip istanbul’dan tekrar rapor istendi. Her iki sonuçta müvekkiillerimizin lehine çıkmasına karşın üçüncü bir Adli Tıp Kurumu raporu istenmesi hukuka olan güvenimizi zedelemektedir. Bu durum insan haklarına aykırıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir