Mobil Sohbet

.

Suriye’de Pazar Bilançosu: 131 Ölü

Suriye’de güvenlik güçlerinin Halep’i bombardımana tutmaya bu sabah da devam ettiği ve kentte çatışmaların sürdüğü bildirildi.

İngiltere merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin iddiasına göre Halep’te bir muhalif komutanın da aralarında bulunduğu 9 kişi bugünkü çatışmalarda hayatını kaybetti. Selahaddin bölgesinde öldürülen komutan dışındaki 8 kişinin sivil olduğu iddia edilirken Halep’in merkezindeki Adalet Sarayı’nın yanı sıra Marjeh ve Şaar bölgelerinin bombardıman altında olduğu bildirildi.

Halep dışında da çatışmalar olduğunu kaydeden Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bugün şu ana kadar 13’ü sivil, 6’sı muhalif asker olmak üzere 19 kişinin Suriye’de öldüğünü belirtti. İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu, Suriye’de dün 79’u sivil, 42’si asker, 10’u da muhalif asker olmak üzere 131 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamasına ekledi.

Muhalifler tarafından internete yüklenen görüntülerle de Halep’te cami ve okul gibi yerlerin de aralarında bulunduğu pek çok yerin bombardıman altında olduğu belgelendi. – HALEP

Post Tagged with

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir