Mobil Sohbet

.

Sperm Sayısını Yükselten Besinler

Erkeklerde Sperm Sayısını Yükselten 10 Besin:

Sperm Sayısını Arttıran Gıdalar

1- Ceviz:

Cevizin içinde bulunan arganin maddesi sperm üretimini ve semen hacmini arttırır. Ayrıca Omega-3 deposu olan bu yiyecek penise kan akışını da hızlandırarak ereksiyon sorunlarına da destek olmaktadır.

 

 

 

 

Nar

2- Nar:Mükemmel Bir Besin oLan Nar Hemen Hemen Herşeye Faydalıdır. Peki, Nar iÇindeki Faktörlerin Sperm Sayısını Arttırdığını Biliyormusunuz ?

 

 

 

 

 

iStiridye

3- İstiridye: İstiridyenin afrodizyak etkisi olduğu bilinmektedir. Çinko deposu bu deniz canlısı aynı zamanda sperm sayısını da arttırır. İstiridyenin sperm üretimini arttırırken spermdeki hasarı tedavi ettiği de bilinmektedir.

 

 

 

 

Ginseng

4- Ginseng:Ginsengin libidoyu, cinsel performansı ve testislere kan akışını desteklediği bilinmektedir. Sertleşme bozukluğu sorunu olan 45 erkek ile yapılan araştırmalarda, 16 hafta boyunca ginseng içeren beslenme sonucunda erkeklerin %60’ında sertleşme sorununun azaldığı gözlemlenmiştir.

 

 

 

Sarımsak

5- Sarımsak: Sarımsak kan akışını hızlandırır. İçeriğindeki “allicin” maddesi cinsel organlara giden kan akışını da hızlandırır ve sperm kalitesini arttırır.

 

 

 

 

 

Bitter Çikolata

6- Bitter Çikolata: Siyah çikolatanın sperm sayısını 2 katına çıkaran bir aminoasit içerdiği bilinmektedir. Her gün düzenli olarak az miktarda siyah çikolata yiyen erkeklerin daha güçlü orgazm yaşadığı da öne sürülmektedir.

 

 

 

 

Kırmızı Et

7- Kırmızı Et: Bol miktarda çinko içeren kırmızı et bu sayede spermlerin dayanıklılığını arttırır.

 

 

 

 

 

Muz

8- Muz: Muz içerisinde bulunan nadir bir enzim seks hormonlarını düzenler.Ayrıca B1, A ve C vitamini ihtiva ettiği için vücudun sperm üretmesini destekler.

 

 

 

 

 

Avokado

9- Avokado: E ve B6 vitamini ile bol miktarda folik asit içeren avokado spermlerin yumurtaya nüfuz ederken daha güçlü olmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

Kuşkonmaz

10- Kuşkonmaz: Bu ufak yeşil sebze bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini spermlerin oksitlenmesini engeller ve testislerdeki hücreleri korur. Ayrıca C vitamini serbest radikalleri engellediğinden vücudunuz hastalıklarla uğraşmak yerine sperm üretimine odaklanabilir.

3 Responses so far.

 1. Nar dedi ki:

  Hmm bu besinler çok harika Ye dur vallahi acaba gerçekten etkisi varmı tartışma konusu ama hepsi pahalı ya ucuz olan bisi yokmu

 2. Zafer dedi ki:

  pahalıolabilir ama işe yarayan besinler gerçekten
  özelliklede kuşkonmaz ile siyah çikolata çok işe yarıyor

 3. Cengiz dedi ki:

  Güzel Haber Faydalı Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir