Mobil Sohbet

.

Şırnak Beytüşşebap’da Çıkan Çatışmada 34 PKK’lı Terörist öLdürüldü.

Şırnakta Çatışma

Şehit Haberleri

Şırnak’ın Beytüşşebap iLçesinde Teröriztler ve Güvenlik Güçleri Arasında Çıkan Çatışmada, 2 Asker Şehit oLdu, 9 Asker Yaralandı. Çatışmada 34 PKK Terör Örgütü Mensubu Öldürüldü.

PKK Terör Örgütünün Şırnakda Düzenlediği iki Ayrı Saldırıda 2 Askerimiz Şehit oLurken, Birtanesi Köy Korucusu oLmak üzere Toplamda 9 Kişi Yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Şu An’a Kadar Tüm Mühimmatları ile birlikde 34 Teröristin Etkisiz HaLe Getirildiğini Duyurdu.

GeneL Kurmay Başkanlığından Yapılan Açıklamada,

“Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca, Beytüşşebap / Şırnak’ta Güvenlik Güçlerine 24 Eylül 2015 saat 23.00’da ve 25 Eylül 2015 saat 05.40’ta iki saldırı düzenlenmiştir. Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında iki Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri Geçici Köy Korucusu olmak üzere dokuz Kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesi’nde devam edilmektedir.” Denildi.

Genel Kurmay Açıklamaya Şu Sözlerle Devam Etti,

“Terörist saldırısına maruz kalan birliklerimiz tarafından derhal karşılık verilerek teröristlere önemli ölçüde zayiat verdirilmiştir. Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza ve Geçici Köy Korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
Şehit Haberi Adana’ya Ateş Gibi Düştü.
Saimbeyli’nin İslam Mahallesinde oturan şehit Ali Çakar’ın babası Bayram Çakar ile annesi Kadem Çakar’a acı haberi sabah saatlerinde askeri yetkililer bildirdi. Evlatlarının şehit olduğu haberiyle yıkılan aile bireyleri ve yakınlarını askeri yetkililer teselli etmeye çalışırken, fenalık geçirenlere sağlık ekipleri müdahale etti.
Şehit Babası Bayram Çakar, ” Bir Oğlum Gitti, Gerekirse Bir evlat daha yetiştirir Onuda gönderirim” Dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir