Mobil Sohbet

.

‘Romantik’ Hırsız

Adana’da çaldığı cüzdan boş çıkınca sahibine geri götürüp verirken yakalanan hırsız, adliyeye sevk edildi.
Adana’da çaldığı cüzdan boş çıkınca sahibine geri götürüp verirken yakalanan hırsız, adliyeye sevk edildi. Gazetecilerin sorularına; “Ben suçsuzum pişman olduğum için cüzdanı geri verdim” yanıtını veren zanlı, daha sonra beklenmedik bir açıklama yaptı ve; “Size bir tek şey söyleyeceğim Şeyma’yı çok seviyorum, o benim sevdiğim kız” dedi.

Edinilen bilgiye göre; olay, 18 Temmuz 2012 günü akşam saatlerinde merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi 70097 Sokak’ta meydana geldi. iddiaya göre; aracıyla söz konusu sokakta seyir halinde olan M.K. (42), yolda arkadaşlarını görünce onlarla sohbet etmek için aracını kenara çekti. Otomobilin kontağını kapatmayan M.K., 5 metre ilerideki arkadaşlarının yanına giderek, onlarla konuşmaya başladı. Bu esnada çok sayıda sabıkası bulunan O.Y. (20), otomobil içerisindeki cüzdanı alarak, hızla olay yerinden uzaklaştı.

Takip edilmediğini anlayınca bir süre sonra durup, çaldığı cüzdanın içini kontrol eden O.Y. cüzdanda para olmadığını görünce tekrar aracın yanına giderek, otomobil kenarında sohbet edenlerden sigarasını yakmak için ateş istedi. Daha sonra sonra elindeki cüzdanı gösteren O.Y., “Ağabey bu cüzdan sizin mi? Bunu yerde buldum” dedi. Ancak M.K., “Benim arabamda bulunan cüzdanın sende ne işi var?” yanıtını vererek, O.Y.’ye saldırdı ve kendisini darp etti. Şüpheli, etkisiz hale getirildikten sonra polise teslim edildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerce, sorgulanmak üzere emniyete götürülen O.Y.’nin ifadesi alındı. Suçlamaları kabul etmeyen zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi. Bu sırada kendisini görüntülemek için bekleyen basın mensuplarını gören O.Y., önce gitmek istemedi, ancak polislerin ikna etmesinin ardından adliyeye götürülmek üzere polis aracına getirildi. Gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara; “”Ben suçsuzum hiç bir şey yapmadım” yanıtını veren O.Y., daha sonra; “Size bir tek şey söylemek istiyorum Şeyma’yı çok seviyorum, o benim sevdiğim kız. Onun için yapmadım ama onun yüzünden hayatım alt üst oldu. Onu çok seviyordum psikolojim bozuldu. Ben hırsızlık yapmadım. Cüzdanı aldım pişman olunca geri sahibine getirdim. Ben sadece çok seviyorum” dedi.

Post Tagged with,