Mobil Sohbet

.

‘PKK’ İddiasından Çark Ettiler

Adana’da 3 gündür haber alamadıkları çocuklarını PKK’nın kaçırdığını iddia eden aile kayıp bulununca çark etti.
Adana’da 3 gündür haber alamadıkları 14 yaşındaki çocukları için polise ihbarda bulunan ve onun terör örgütü PKK/KCk adına kırsaldaki eylemlere katılabileceği iddiasını ortaya atan aile, polisin de yardımıyla oğullarına kavuştu. Süleyman Tan, Siirt’teki teyzesine gitmek için evden kaçtığını belirtirken, baba Cafer Tan da oğlunun terör örgütünce kandırılıp dağa çıkartılabileceği düşüncesi ile böylesi bir ifade verdiğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre; olay, 9 Temmuz 2012 tarihinde merkez ilçe Seyhan’da meydana geldi. İddiaya göre; 14 yaşındaki Süleyman Tan, anne ve babasına haber vermeden evinden ayrıldı ve bir daha da kendisinden haber alınamadı. Bunun üzerine inşaat işçisi baba Cafer Tan, polis merkezine giderek ‘kayıp’ başvurusunda bulundu. Tan, burada; “Oğlumdan haber alamıyoruz. Onu kandırıp, PKK’nın dağa çıkarmasından korkuyorum” diye ifade verince polis de harekete geçti. Kayıp çocuğun bulunması için kent genelinde kapsamlı bir çaışma yapan ve diğer illeri de alarma geçiren polis, özellikle otogar ve garda önlem aldı. Polisin aldığı önlemler sonucunda çocuk bir hafta sonra Adana Otogar’ında Siirt’e gitmek üzereyken bulunup, ailesine teslim edildi.

Çocuklarını uzun bir aradan sonra karşılarında gören anne Fatma Tan ve baba Cafer Tan, çocuklarına sarılıp defalarca öperek sevinç gözyaşı döktü. Süleyman Tan, evden Siirt’eki teyzesine gitmek için kaçtığını ifade ederek, “Evden kaçtıktan sonra Adnan Menderes’te kaldım. Bir süre sonrada Siirt’e teyzemin yanına gitmek için otogara gittim. Burada polis beni yakaladı. Polisten de kaçacaktım ama kaçamadım. Anne ve babam izin vermez diye onlardan habersiz teyzemi görmeye gidecektim. Onların bu kadar üzüleceğini düşünmedim. Bundan sonra evden kaçmam” dedi.

Anne Fatma Tan ise, oğlunu bulup kendilerine teslim eden görevli polis memurlarına teşekkür ederek, “Oğlumu karşımda görünce çok mutlu oldum. Bunu kelimelerle anlatamıyorum. Oğlumun bulunması bizim için yeniden doğmuş gibi oldu. Çok mutluyum” diyerek, oğluna sarılıp öptü.

Baba Cafer Tan ida, oğlunun kaybolmasının ardından PKK’lıların kandırıp dağa çıkartabileceğini düşünerek, polise de öyle ifade verdiğini anlattı. Tan, “Oğlum evden teyzesine gitmek için kaçmış. Sağ salim eve geldiği için çok mutluyum. Polislere oğulumu bulduğu için çok teşekkür ediyorum” iifadesini kullandı. – ADANA

Post Tagged with,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir