Mobil Sohbet

.

Peygamberimiz Hz.Muhammed’in Hayatından Kesitler.

Kabe

Kabe ve Hz.Muhammed

 

Aziz Peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV) Tüm insanlık Alemine Ders Niteliğinde Bir çok Öğütü (Hadis) Barındırır Benliğinde. Hz.Muhammed’in Hayatında Şekli iLe Şekillenmek Diye Birşey Yoktur. Sadece Ahlakı iLe Ahlaklanmak Vardır.

Yani Biz Müslüman Toplum Olarak, Onun Sakalını Saçını, Kıyafetlerini Örnek aLmak Yerine, Ahlakını, Kişiliğini, Vicdanını, Yüreğini Örnek aLmamız Gerekmektedir.

 

ResuL-û Ekrem Bir Gün Kabeyi Tavaf Ederken, Tavaf’ın En Hararetli Yerinde Bütün insanların Önünde Bir Anda Durur. Tabi Aziz Peygamberimiz Bir Anda Durunca Ardında Yine Kabeyi Tavaf Eden Diğer Müslümanlarda Durur O Anda. Sonra Arkasına, Peşinden Gelen Tavaf Eden insanlara Doğru Dönerek, Ellerini Havaya Kaldırır. ve Der ki ; “Ey insanlar Durun”

Sonra Devam Eder, Bu Kez Bir Soru ÜnLemi iLe birlikde Şunu Sorar, Der ki;

“Bu Kabeyi Beytullahı Görürmüsünüz.”

Cemaat “Eveeett” Diyerek Eşlik Eder.

Peygamber Hz.Muhammed (S.A.V) Yine Sorar, “Peki Bu Kabeyi Nasıl Bilirsiniz.”

Herkesden Çeşitli Çeşitli SesLer Yükselir, “Mübarektir,Mukaddestir,Tevhid Mabedidir,Güzeldir,Kutsaldır,iyidir,Müslümanların KibLesidir” Diye Bir çok Şey Söylenmiştir.

Mukaddes Peygamberimiz Devam Eder;

“Ey insanlar bu Söylediklerinizin Hepsi Doğrudur Ama, ALLAH’a Yemin oLsun ki, Bu Beytullah, Sizin Kanınızdan, Canınızdan, Hayatınızdan, Onurunuzdan, Namusunuzdan, Şerefinizden Daha KutsaL diiLdir” Der.

Şimdi Biz Bir Sohbet ve Chat Sitesi oLduğumuz için işin iÇine SanaLıda Katmak Gerektiğine inanıyorum ve Buna istinaden de Şunu Söylemek Geliyor insanın içinden. Gerek SanaLda ve Gerekse ReeL Hayatta, Onurunu Şerefini, Haysiyetini, Namusunu, Gururunu 3 Kuruşa Satan insanlar, Mensup Oldukları Din’in Aziz Peygamberinin Dahi, inSan Hayatı ve insan Onurunun, Kabe nin Kutsallığından Dahi KutsaL Olduğunu Söylerken, Kendi Onursuzluğunu Kabul Edenler, Kabul Ede Ede Onursuzluk Gurursuzluk Yapanlar, Toprağın aLtına Girdiğimizde Nasıl Hesap Verecek ve Kendi Onurunuzun Karışısında Nasıl Ayakta Durcaksınız Diye de Sormadan Edemiyor insan…

One Response so far.

  1. Ebrar dedi ki:

    Bu yazıları kim yazıyor. Böyle konularda kulakdan duyma sözlerle yazı yazmak çok günahtır. Peygamberimiz (S.A.V) hayatından boyle bir kesit hiç duymadım ben. Nerden uyduruyorsunuz böyle şeyleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir