Mobil Sohbet

.

Paralel Yapı’ya 14 Aralık Operasyonu

-paralel-yapi-iddialarina-yonelik-operasyon

17 Aralık operasyonlarının yıl dönümüne bir kaç gün kala emniyetten paralel yapı mensubu oldukları gerekcesi ile fırtına gibi operasyonlar yapıldı.32 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, Zaman Gazetesi Genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Şike, Balyoz, Ergenekon gibi operasyonları yöneten Istanbul eski Organize işler Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu ve Yine Paralel yapıyı oluşturan kişilere mensup olduğu iddaa edilen Samanyolu Televizyonunun Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca gibi emniyet ve basın mensubu olan önemli isimler yer alıyor.

Bugün Sabah saatlerinde basın açıklaması yapan Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı şöyle konuştu;

“Gözaltı kararı çıkarmışsınız, benim ismim de var. Lütfen bekliyorum, buyrum, çayımızı içelim, sonra hep beraber nereye gideceksek gidelim.” Dedi.

DUMANLI EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Gözaltı kararı tebliğ edilen Ekrem Dumanlı emniyete gitmedi. Evraklarının Eksik olması nedeniyle binadan ayrılan emniyet ekipleri saat 13.15’ten sonra yeniden Zaman Gazetesi binasına geldi.Ekrem  Dumanlı gözaltına alındı. Ofisinden çıkarılan Dumanlı ilk olarak çıkış için merdivenleri kullandı. Bu sırada ise etrafta bulunan ve slogan atan çalışanlarını selamladı. Daha Dumanlı çıkış için asansörü kullandı. Daha sonra Dumanlı polis nezaretinde çıkış kapısına yöneldi.

Bu sırada Dumanlı’nın yanında eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İdris Bal’ın da olduğu görüldü. Dumanlı, sağlık kontrolü için Bakırköy Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Muayenenin ardından Ekrem Dumanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün  Vatan Caddesindeki binasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne Götürüldü.

YAPIMCI, YÖNETMEN VE SENARİST GÖZALTINDA

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu birçok ilde başlatılan ’Paralel Yapı’ operasyonu çerçevesinde Eskişehir’de Samanyolu TV’nin yapımcısı Salih Asan ve yönetmeni Engin Koç da gözaltına alındı.

Jandarma ve polis ekipleri bugün saat 06.00 sıralarında merkez Tepebaşı İlçesi’nde bulunan ’Sungurlar’ ve ’Tek Türkiye’ dizilerinin yapımcısı Salih Asan’in evine geldi. Emniyet Mensupları, Asan’ı gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

Aynı saatlerde yine Samanyolu TV’de yayınlanan ’Sungurlar’ dizisinin yönetmeni Engin Koç, merkez Odunpazarı İlçesi’ndeki evinde gözaltına alındı. Koç ve Asan’ın sağlık kontrolünden geçirilmesinden sonra İstanbul’a götürülecekleri ifade edildi.
STV‘ de yayınlanan Tek Türkiye Dizisi senaristi Makbule Çam Alemdağ’ın  yine evinde gözaltına alındığı bildirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir