Mobil Sohbet

.

Osmangazi Köprüsü Açılışı Bekliyor.

OsmanGazi Köprüsü

OsmanGazi Köprüsü

Istanbul iLe Izmir Arasını 3,5 Saate indirecek oLan IstanbuL, Bursa, izmir Otaban Projesinin En ÖnemLi Bölümü oLan Yalova Osmangazi Köprüsü Tamamlandı.Körfezin iki ayağını birbirine bağlayan köprünün 30 Haziranda Trafiğe açılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırımında Katılımları iLe Gerçekleştirilecek oLan Açılış Törenin Hazılık Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor.385 KM Otoyol ve 50 Km Bağlantı Yollları iLe Toplamda 435 Km ye uLaşan Otoyol Çalışmaları Tamamlandı.

Yapılan işin En ÖnemLi Kısmını oLuşturan ve Körfezi Birbirine Bağlayan Osmangazi Köprüsünün Toplamında 113 Adet Tabliye Bulunmaktadır.Kuleler Keson Temelleri iLe inşaa Edilirken Son Kot oLan +252 metreye uLaşmıştı. Çalışmalar 3 Yıl Sürdü.

Otoyol üzerinde toplamda 3 Adet oLdukca büyük Tüneller Bulunmakta. 7 180 (Yedibin Yüz seksen) Metre uzunluğundaki Orhangazi tünelinin, elektronik işleri ve BSK Kaplamaları Tamamıyle Tamamlandı. 2500 Metre uzunluğundaki Selçukgazi  tünelinin ise çalışmları büyük ölçüde tamamlandı.3210 Metre uzunluğundaki Balkahve tüneLinde ise son Rütujlar Yapılmaktadır.

250 Metre uzunluğundaki Kuzey Yaklaşım Viyadüğünde de çalışmalar sona erdi.1380 Metre uzunluğundaki Güney Yaklaşım Viyadüğünde ise Tabliye Su Yalıtımı,Izolasyon ve Asfalt Kaplama Çalışmalarının Sonuna Gelindi.Otobanın Gebze iLe Bursa Arasında Kalan Kısımda 12 Adet, Bursa iLe Manisa Arasında 6 Adet, Kemalpaşa iLe izmir Arasında da 2 Adet oLmak SuretiyLe Toplamda 20 Adet Viyadük Bulunmaktadır.Gebze iLe Bursa Arasındaki Viyadüklerden 7 Tanesi Tamamlanırken, 13 Adet Viyadükde Çalışmalar Devam Ederken, Birçoğunda Bitim Aşamasına Gelindi.Otobanın Izmir iLe Kemalpaşa Arasındaki bölümü Trafiğe açıldı.

Körfez Köprüsü

Körfez Köprüsü

30 Haziran Akşamı Görkemli Bir Törenle Açılışı Yapılacak oLan Osmangazi Köprüsünün, Dilovası Ayağında 10 Bin Kişiye iftar Verilecek. Törene Vatandaşların Yanı Sıra, Protokol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve Milletvekilleri Katılacak. Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğluda Törene Katıldıkdan Sonra Köprü Üzerinde Vatandaşlara Gösteriler Yapacak.

Osmangazi Köprüsünün Yapımı Esnasında 7 Bin 918 Personel, 1636 Adet iş Makinasının Çalıştığı Projede Bu Zamana Kadar Kamulaştırma Masraflarıda Dahil oLmak üzere, 12 Milyar 911 Milyon Lira Harcandı.

Türk Halkına Hayırlı oLsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir