Mobil Sohbet

.

Olimpiyat kafilesinden üzücü haber

Olimpiyat kafilesinde yer alan Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) Hakem Komitesi’nin Türk üyesi Garip Erkuyumcu otel odasında ölü bulundu.

LONDRA(AA)
2012 Londra Olimpiyatları’nda görev yapacak Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) Hakem Komitesi’nin Türk üyesi Garip Erkuyumcu (73), kaldığı otel odasında ölü bulundu.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, DHA’ya yaptığı açıklamada, 73 yaşındaki Erkuyumcu’nun kaldığı otel odasında ölü bulunduğunu belirterek, “Odasında kalp krizi geçirdiğini ve bu nedenle hayatını kaybettiğini öğrendik. Büyük üzüntü içindeyiz. Otopsisi yarın Londra’da yapılacak. Cenazesi de yapılacak otopsinin ardından büyük ihtimalle yarın Türkiye’ye götürülecek” dedi.

Spor Genel Müdürü Baykan: ”Türk sporuna 73 yaşına kadar değerli emekleri geçmiş bir büyüğümüzdü”

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Olimpiyat Köyü’nde düzenlenen bayrak töreninin ardından AA’ye konuşan Spor Genel Mehmet Baykan, Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) Hakem Komitesi Üyesi Garip Erkuyumcu’nun vefatını, bayrak çekme töreni sırasında öğrendiklerini ve hüzünlendiklerini söyledi.

Baykan, ”Türk sporuna 73 yaşına kadar değerli emekleri geçmiş bir büyüğümüzdü. Boks ailesine ve Türk spor camiasına baş sağlığı diliyorum. Olimpiyatların hemen başında yaşanan bu talihsizlik Allah’ın takdiri. Türk sporunun ve milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

2012 Londra Olimpiyatları’nda görev yapacak olan Erkuyumcu, kaldığı otel odasında bugün ölü bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir