Mobil Sohbet

.

İsrail’den İran’a Açık Tehdit!

İsrail, Bulgaristan’da İsrailli turistleri taşıyan otobüse düzenlenen saldırıdan İran’ı sorumlu tuttu.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Bulgaristan’da İsrailli turistleri taşıyan otobüse düzenlenen saldırının ardında İran olduğuna inandıklarını ve sert bir şekilde karşılık vereceklerini söyledi.

Başbakan Netanyahu, Burgaz kentinde meydana gelen patlamada “tüm
işaretlerin İran’ı gösterdiğini” söyledi.

Netanyahu ayrıca saldırının Hindistan, Gürcistan, Tayland, Kenya ve
Kıbrıs’ta düzenlenen saldırılarla benzer olduğunu ifade etti.

Başbakan Netanyahu, “İran’ın terör saldırısı tüm dünyaya yayılıyor ve
İsrail bu teröre sert bir şekilde tepki gösterecektir” ifadelerini kullandı.

BULGARİSTAN’DAKİ PATLAMA

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısındaki Burgaz şehrinde İsrailli gençleri taşıyan otobüste patlayan bomba en az 6 kişinin ölümüne, 32’sinin de yaralanmasına sebep oldu.

Tel Aviv’den uçakla Burgaz şehrine gelen İsrail li grubun havaalanında bindikleri sırada patlama meydana geldi. Patlamanın ardından alev alan otobüs tamamen yanarken, kalın bir duman tabakası göğe yükseldi. Olay yerine sevk edilen ambulanslar, yaralıları hastanelere taşıdı.

BULGARİSTAN: PLANLI BİR SALDIRI

Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetan Gentchev Tsvetanov, Burgaz şehrinde İsrailli turistlerin otobüsünde meydana gelen patlamanın planlı bir saldırı olduğunu ifade etti.

“BOMBACI TÜRKİYE’DEN GEÇMİŞ OLABİLİR”

Bulgaristan’da tatil yapan İsrailli turistlere yönelik kanlı terörist saldırının şok yarattığı İsrail’in Terörle Mücadele Bürosu eski Başkanı emekli General Nitzan Nuriel, “bombacının Bulgaristan’a Türkiye’den geçmiş olabileceğini” iddia etti.

Jerusalem Post gazetesince yansıtılan değerlendirmelerinde Nitzan Nuriel, Hizbullah’ın Bulgaristan’da varlık gösterdiğini ve orada daha önce engellenen saldırı girişimleri olduğunu belirterek “Yerli Müslüman nüfustan yardım almış olabilirler yada da Bulgaristan’a Türkiye’den geçmiş olabilirler. Oldukça kolaydır” şeklinde konuştu.

Tanıkların bir intihar saldırısı olduğunu söylemesinin, Hizbullah’ın şimdiye kadar İsrail’e karşı başarılı bir saldırıyı gerçekleşmemekten duyduğu hayal kırıklığının bir işareti olabileceğini iddia eden Nuriel, Hizbullah’ın geçmişte Hindistan, Gürcistan, Tayland, Azerbaycan, Türkiye, Kıbrıs ve Yunanistan’da başarısız saldırı girişimlerinde bulunduğunu öne sürdü. – Ankara

Post Tagged with,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir