Mobil Sohbet

.

Gelir Testi Nedir ? Nereye Yapılır ?

Gelir Testi Yapılandırma

SSK Gelir Testi

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sigortası olmayanlara, çalışmayanlara yaptırılması zorunlu hale getirilen gelir testi başvurusu nereye ve nasıl yapılır, gelir testi başvurusu için neler gereklidir detaylarıyla anlattık.

Çalışmayan veya sigortası ödenmeyen her vatandaş Genel Sağlık Sigortası sistemine Kayıt olmak zorundadır.Vatandaşlar Bu sisteme dahil olabilmek için ise gelir testi yaptırılmak zorunda.

GELİR TESTİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Vatandaşlar primlerini SGK vasıtasıyla ödedikleri için gelir testini de burada yaptırılacağını düşünmektedir ve başvuruda bulunmaktadırlar. Ancak Gelir Testi SSK da değil bağlı olunan bölge kaymakamlıklarında yapılmaktadır.

Gelir Testini , gelir testi yaptıracakların bağlı bulundukları ilçe kaymakamlıkları yapar.  Gelir testi yaptırmak isteyen vatandaşlar ikametgah adresine en yakın noktada bulunan ilçe kaymakamlıklarına gelir testi başvurusu yaparak kendilerine verilen formları eksiksiz tam olarak doldururlar. Altına doğru olduğu ile ilgili beyan ve taahütte bulunurlar. Gelir durumlarına göre bu formlar değerlendirilir ve daha sonra SSK primlerini hesaplar.Vatandaşlar Primlerini Kaymakamlıklara değil Sosyal sigortalar kuruma öderler.

Gelir Testi yaptırmak için son gün 30.09.2015 dir.

Post Tagged with, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir