Mobil Sohbet

.

Fransada Yeni Bir Saldırı Daha.

Fransa’nın başkenti olan Paris’te Musevilere ait olduğu paris-te-yeni-saldiri-söylenen bir marketi basan saldırganın en az iki kişiyi öldürdüğü ortaya atıldı.

Son olarak gelen bilgiye göre marketteki saldırganların polisle iletişime geçtiği bilgisi verildi.İddiaya göre 33 yaşındaki Amedy Coulibaliy, polise, “Kim olduğumu biliyorsunuz. Dammartin’daki kuşatma kalkana kadar rehineleri bırakmayacağım” diye bağırdığı söylendi.

BFM Tv kanalı, mağaza içindeki beş kişiyi rehin aldığı tespit edilen saldırganın teslim olması için polisin ikna çalışmalarının devam ettiği bilgisine varıldı.

Saldırganın, polise ”benim kim olduğumu siz biliyorsunuz” dediği öğrenildi. Polis, saldırıyı düzenleyen 33 yaşındaki kişinin kimliğinin Amedi Coulibaly olduğunu açıkladı.

Paris’in doğu kanadında bulunan ve Yahudilere yönelik koşer ürünler satan süpermarkette çocuk ve kadınların bulunduğu 5 kişi rehin alındı. İki kişinin öldüğü, bir yaralının olduğu iddialar arasında… Saldırganın kadın polisi öldüren zanlı olduğu sanılıyor.

Saldırgan Charlie Hebdo Dergisine Saldırı Yaptığı Düşünülen Kouachi Kardeşlerin Serbest Bırakılmalarını polisden talep ettiği bilgisine ulaşıldı.Polisin ikna çabaları hala devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir