Mobil Sohbet

.

Diyanet İşleri Başkanı: Bilimsel Olarak Türkiye’nin 99,2’si Müslüman

Mehmet Görmez, Diyanet’in çok tartışılan dini hayat anketinin tamamlandığını söyleyerek “Artık bilimsel bir gerçek; Türkiye’nin yüzde 99,2’si Müslüman.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı: Bilimsel Olarak Türkiye'nin 99,2'si Müslüman

Diyanet Isleri Baskani Mehmet Gormez, “Turkiye Sunnicilik yapip taraf tutmamali, sunni-sii ihtilafinin bir tarafinda yer almamali” deyip tartisilan dini hayat anketinin tamamlandigini soyleyerek “Artik bilimsel bir gercek olarak Turkiye’nin yuzde 99,2’si Musluman.” diye konustu.

“TURKIYE SUNNILIK YAPIP TARAF OLMAMALI”

Mehmet Gormez “Turkiye Sunnicilik yapip taraf tutmamali, sunni-sii ihtilafinin bir tarafinda yer almamali” diyen Gormez, Turkiye’nin taraf tutarak “hakem rolunu kaybetmemesi gerektigini” soyledi.

“DIYANET DEVLETTEN PARA ALMAMALI”

Gormez Diyanet’in idari ve dini olarak ‘cok daha ozerk bir kurum’ olmasi gerektigini, ozellikle Mali ozerklik icin vakiflarin Diyanet’e baglanmasini istedi. “Devletten para alan degil, bagislarla ayakta duran bir kurum olmali” mesaji verdi.

“TURKIYE’NIN YUZDE 99,2’SI MUSLUMAN”

Gormez, Diyanet’in cok tartisilan dini hayat anketinin de tamamlandigini aciklayarak, “Artik bilimsel bir gercek; Turkiye’nin yuzde 99,2’si Musluman. En ust kimlik ve aidiyetini Muslumanlik olarak acikliyor” dedi.

Kaynak:Haberler

Post Tagged with, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir