Mobil Sohbet

.

Demet Akalın Biyografisi

Demet Akalın

Demet Akalın Kimdir.

Demet Akalın 23 Nisan 1972 Gölcük Doğumludur. iLköğretim ve Ortaöğretimini Gölcükte, Yine Lise Öğrenimini Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi Gölcükde Tamamladı. Demet Akalın Universite Eğitimi bulunmamaktadır.

Küçüklüğünde öğretmen veya gazeteci olma hayalleri kuran Demet Akalın, Dönemin universiteye girme şartları günümüze göre daha zor olduğu için bu hayallerini yerine getiremedi.

Ne yapacam ne edecem diye düşünürken Annesinin tavsiyesi üzerine Yaşar alptekin mankenlik ajansına kaydını yaptıran Akalın, 1990 Yılında mayo güzeli seçildi.

Arkasından Türkiyenin en büyük mankenlik ajanslarından birisi olan Neşe erberk ajansta mankenlik yapmaya başladı.

Büyük bir başarı ile mankenlik hayatına devam eden Demet Akalın, Sesinin Güzelliğinin farkına vardı ve Mankenlikden, Şarkıcılığa geçiş yaptı. Şarkıcılık kariyerinde deyim yerinde ise yer yerinden oynadı. Demet Akalının hayatının en büyük dönüm noktasından birtanesi Şarkıcılık meslegine başlaması olmuştur. Kısa sürede çok büyük ses sanatçıları ile birlikde aynı sahneleri kullanmaya başladı.

Bir Müddet Sonra iLk Albümü “Sebebim” Kasedi Çıktı ve Oldukca yüksek satış rakamlarına ulaştı. Bununla birlikde mankenliği tamamen bırakan Demet Akalın Başarısına Bir Başarı Daha Eklemiş oLdu…

Sonrasında “Senin Anan Güzelmi” adlı SingLe Çalışması ile Yeniden Adını Duyuran Demet Akalın, Extralardan Zaman Bulamamaya Başladı, Tabi Bu Efor Ona Para ve Başarı oLarak Geri Döndü.

Sonrasında “Unuttum” ve “Banane” Albümleri ile de oldukca Yüksek başarılara imza atan Demet Akalın 2006 Senesinde çıkardığı “Kusursuz 19” Albümü iLe Mü-yap’tan Altın Ödül Aldı. 2006 yılında Kral Tv Müzik Ödüllerinde “Afedersin” iSimLi Parçası iLe “En iyi pop Kadın Sanatçı” Ödülününde Sahibi oLdu.Bunlara Daha Başka Birçok ödül daha Eklendi.

Mankenlik Yaptığı dönemde milli Basketbolcu Ibrahim Kutluay ile olan ilişkisi nedeni ile magazin dünyasında adından oldukca söz ettirdi.

Demet akalın’ın Albüm Listesi Aşağıdaki Gibidir.

 

Albümleri :
1996 – Sebebim
2003 – Unuttum
2004 – Banane
2006 – Kusursuz 19
2008 – Dans Et
2010 – Zirve
2012 – Giderli 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir