Mobil Sohbet

.

Batman’da Su Ararken Tarlasından Petrol Çıktı.

 

Batman’a Bağlı Gercüş Beldesinde Tarlasını Sulamak için Sondaj Kuran ve Tarlanın Altından Su Çıkarmayı Hedefleyen Çiftçi Yerin 85 Metre Altından Petrol Çıkardı.

Batman Gercüşe Bağlı oLan Güzelöz Köyünde Çiftçilik Yapan Servet Çelik’in Su Bulmak Amacıyla Kurduğu Sondajdan, Yerin 85 Metre Altında Petrol Çıktı.

Çelik’in Yaptığı Açıklamada tarlasında Suya ihtiyaç olduğunu ancak Su yerine Petrol çıktığını söyleyerek, “Sevinsem mi ,Üzülsem mi bilmiyorum” Dedi.

Kuyudan Petrol Çıkmaya Başladığında Çok Şaşıran Servet Çelik Şunları Söyledi;

“Tapulu tarlamızda su sorunu yaşadığımız için su sondajı yapmaya karar verdik. Sondaj 80 metreye ulaşınca yoğun su beklerken petrol fışkırdığını gördük. Önce sevindik sonra üzüldük. Bu durum çile haline geldi, çünkü tarlanın petrole değil suya ihtiyacı var. Eğer sulama yapamazsak bir yıl boyunca verdiğimiz emek boşa gidecek. Su çıkarmak için yaklaşık 15 bin liraya yakın paramız gitti. Bu duruma sevinelim mi üzülelim mi bilemiyoruz. Biz de istiyoruz petrol zengini olalım ama şu an suya ihtiyacımız var.”

Tarladan Su Yerine Petrol Çıktı

Tarladan Su Yerine Petrol Çıktı

Tarlada Araştırma Yapan Jeoloji Yüksek Mühendisi Ümir Işık, Çıkan Petrolün Sızma Petrol Olabileceğini Söyledi. Mühendis Işık Sözlerine ŞöyLe Devam Etti;

“Kuyuya baktığımda petrol veya petrol türevi bir hidrokarbon olduğunu gözlemledim. Kuyudan çıkarılan ürünün oda sıcaklığında alev aldığı ve bu durum da petrol veya petrol türevi olduğuna bir kanıt niteliği taşıyor. Ürünün tam olarak ne olduğunu belirlemek için aldığımız numune analiz edilecek.” Bölgede sık sık benzeri durumlarla karşılaştıklarını da aktaran Işık, “Bölgemizde çok sayıda sıvı ve katı petrol sızıntısı bulunuyor. Bu da bize bu alanlarda petrol olabileceğine güçlü bir işaret niteliği taşıyor”

Diye Konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir