Mobil Sohbet

.

Bahoz Erdal Telsizde İsyan Etti

PKK’lıların uyuşturucu paralarını kavanozlarla toprağa gömdüğü paraları güvenlik güçlerinin bulması üzerine Fehman Hüseyin’in telsizde örgüt üyelerine isyan ettiği ve para için “Saklayıp koruyamıyorlar” dediği belirlendi.

K. IRAK’TAKİ KAMPLARA GİDİYOR

Hürriyet gazetesinin haberine göre operasyonla ilgili İçişleri Bakanlığı’na sunulan raporda, Diyarbakır’da özellikle 12 köyde yoğunlaşan hint keneviri tarlalarından elde edilen gelirlerin, örgütün Kuzey Irak’taki kamplarının ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanıldığı, yine aynı tarlalardan elde edilen gelirlerin, PKK’nın metropol eylemlerinin düzenlenmesinde sorumlu olan Doktor Aydın kod adlı Hacı Türmak’a aktarıldığı belirtildi. Türmak’ın bu gelirlerle, son 2 yılda 20’ye yakın eylem düzenlettiği raporda yer aldı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖRÜLMÜŞ EN BÜYÜK DARBEYİ VURDU

Diyarbakır’da geçtiğimiz hafta jandarma ve polis Özel Harekat timleri ile köy korucularının da katıldığı tam bin 700 güvenlik personeliyle dev bir uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Operasyon kapsamında Kocaköy, Lice ve Hazro üçgeninde özellikle dere kenarlarındaki arazilere ekili Hint kenevirleri, öncelikle havadan Sikorsky helikopterleriyle tespit edildi.

Operasyon süresince PKK veya uyuşturucu tacirlerinin olası saldırısına karşı polis ve askere ait 16 zırhlı araç, uyuşturucu tarlalarına çıkan yollarda önlem aldı. Ardından jandarma ve emniyet narkotik ekipleri tarlalarda adeta tarım işçileri gibi hasada başladı.

Operasyon sonucunda PKK’nın en büyük gelir kaynaklarından biri olan milyonlarca kök kenevir imha edildi.

Post Tagged with

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir