Mobil Sohbet

.

Atatürk Havalimanın da Canlı Bomba Saldırısı

 

Havalimanına Saldırı

Havalimanına Saldırı

Atatürk HavaLimanı Dışhatlar TerminaL Bölümünde Dün Akşam Saatler 21:20 Sularında 3 Canlı Bombanın Kendilerini Patlatması Sonucu 36 Kişi Hayatını Kaybederken, 147 Kişide Yaralandı.

Olayın Ardından Havalimanında uçakların iniş ve Kalkışlarına Bir Müddet izin Verilmedi. Havalimanı Gece Saat 3:00 Sularında Tekrar Hizmete Açıldı.

Başbakanlıkta Kriz Masası Kuruldu, Cumhurbaşkanılığı Sarayının Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akay, Gelişmeleri Birlikde Takip Ettiler.

Dün Akşam Saat 21:21 Sularında Atatürk HavaLimanı’nın Dış Hatlar Gidiş, Dış Hatlar Geliş ve Otopark Bölümünde 3 Canlı Bombanın Kendini Patlatması Sonucunda Toplamda 36 Kişi Hayatını Kaybetti.iLk oLarak Dışhatlar Geliş TerminaLinde iLk Canlı Bomba Kendini Patlattı, Patlamanın Hemen Arkasından üSt Katta Bulunan Dışhatlar Gidiş TerminaLine 2 Terörist Ellerinde Otomatik Silahlarla Ateş Açmaya Başlayarak iÇeri Girdiler.Polis Teröristlere Ateşle Karşılık Verdi.HavaLimanındaki Görevli Polislerden Biri, Teröristlerden Birini Vurdu. Yere Düşen Terörist Orada Üzerindeki Düzeneği Patlattı.Elinde Silahıyla Kaçan Diğer Terörist iSe Kısa Bir Müddet Sonra Alt Kada inerek Orada Kendini Patlattı. Saldırıların Ardından Havalimanına ÖzeL Harekât Timleri ve Bomba imha Ekipleri Sevk Edildi.IstanbuL Valisi Vasib Şahin, HavaLimanında Yapılan Saldırıların, 3 Ayrı Canlı Bomba Tarafından Yapıldığını Bildirdi.

Saldırıda Kullanılan Silah

Saldırıda Kullanılan Silah

Ölü ve Yaralı Sayısını Adalet Bakanı Bozdağ, 31 Ölü ve 147 Yaralı oLarak Açıklamıştı Ancak, Saatlerin iLerlemesi iLe Birlikde Ölü Sayısında Artık Meydana Geldi. Başbakan Binali Yıldırımın Yaptığı Açıklamada Ölü Sayısı 36, Yaralı Sayısı 147 oLarak Belirlendi.

Meydana Gelen Saldırının Ardından, Atatürk Havalimanı iniş ve Kalkışlara Kapatıldı.uçak içerisinde Bekleyen Yolcular GeneL Havacılık TerminaLinden Çıkarıldı. HavaLimanının 20:00’a Kadar Kapalı Kalacağı Bildirilmişti Ancak uçuşlar 3:00 itibariyLe Tekrar Başladı.

RTÜK, Başbakanlığın iSteği Üzerine Atatürk Havalimanında Yaşanan Patlama iLe iLgili Geçici oLarak Yayın Yasağı Getirdi.

Emniyetten Acil Kan Anonsu:

Havalimanı Saldırısı Sonrasında, Emniyet GeneL Müdürlüğünden Yapılan Çağrıda, Hasta Taşıyan Ambulansların Hızla Hastanelere uLaşabilmesi için, Yolların Açık Tutulması Gerektiği Vurgulandı. Ayrıca Acil Kan ihtiyacı oLduğuna iLişkin Çağrı Yapıldı. Kızılay GeneL Başkanı Kerem Kınık, Acil Kan ihtiyacı oLmadığını, Hastanelere Gidip Gereksiz Yere Hastanelerin ve PersoneLin Meşkul Edilmemesi Gerektiğini Vurguladı.

Havalimanına Hain Saldırı

Havalimanına Hain Saldırı

Bizde Bu Hain Saldırıyı Lanetliyor, Saldırıda Hayatını Kaybeden Herkese ALLAH’dan Rahmet Diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir